Горбуша, запечена в духовці з сиром

Горбуша, запечена в духовці з сиром: доступно і смачно. Підбірка простих рецептів з горбуші, запеченої в духовці з сиром

Горбуша, запечена в духовці з сиром

Лососеві риби, ще не так давно вважалися рідкісним делікатесом, нині впевнено розмістилися у повсякденному меню.

Навіть не намагаючись вигадувати фантастичні рецепти, багато господинь стали готувати з горбуші цілком звичні страви і, треба сказати, не прогадали.

Все-таки недарма в радянські часи в ресторанах першого класу лососеві йшли окремою категорією, а запечена горбуша, мабуть, саме доступне страва з них.

Горбуша, запечена в духовці з сиром – загальні принципи приготування

• Горбушу можна запекти в духовці на деку або жаровні, в горщиках або упакувавши в фольгу.

• Для запікання використовують рибне філе, яке набувають готовим або заготовляють самостійно. Щоб відокремити філе, цільну тушку горбуші добре відтають. Потім зрізують з риби всі плавники і виймають нутрощі, обов’язково оскабливают ножем шкіру від луски. Оброблену таким чином тушку обмивають водою і насухо обтирають. Обсушену горбушу кладуть на обробну дошку і розрізають по хребту, починаючи зі сторони голови. Таким же чином відокремлюють і друге філе, тільки рибу перевертають на хребет. Заготовлені філе ретельно оглядають на наявність дрібних кісток і прибирають їх. Потім м’ясо риби нарізають згідно рецептурі.

• Щоб заготовити рибні стейки, оброблену тушку нарізають впоперек, шматками близько 2 см товщини.

• При запіканні в духовці горбуша часто виходить сухуватою і тому страви з такою рибою часто додають овочі.

• Щоб волога не випаровувалася при запіканні, рибні страви посипають тертим сиром будь-якого твердого сорту. Під впливом температури він плавиться і утворює щільну кірочку, саме вона зберігає в рибних шматочках весь сік.