Зрази або котлета з яйцем всередині

Зрази або котлета з яйцем всередині – рецепти. Варіанти фаршу і оформлення страви для котлети з яйцем всередині

Зрази або котлета з яйцем всередині

Звичайно, котлета у багатьох асоціюється, насамперед, з м’ясним фаршем.

Але іноді хочеться якогось різноманіття, або організму необхідні більш легкі білки, а яйця – це повноцінний білок тваринного походження.

До того ж яєчні білки повністю засвоюються в процесі травлення, не накопичуючись у вигляді жирових складок на боках, а про користь вітаміну В, яким багаті яйця знають зараз навіть школярі.

Поговоримо про полегшеному варіанті котлет.

Котлета з яйцем всередині – основні технологічні принципи

В принципі, можна загорнути у фарш навіть яйце страуса, що буде, безумовно, виглядати модно і оригінально, але його розмір і вага дорівнює вазі двадцяти курячих яєць. Навряд чи хто-небудь здолає таку порцію котлети з яйцем всередині.

Середня вага курячого яйця – 50 г, і воно більше підходить для обгортання, тому що стандартний вага котлети 100 г, а котлета з фаршем всередині може досягати ваги 120 г, в залежності від виду начинки.

Хочеться більше яєчної начинки? Купіть качині яйця. Їх жирність трохи вище, ніж у курячих яєць, але зате і вміст корисних амінокислот перевищує цей же показник у курячих яйцях. В крайньому випадку їх можна подрібнити перед тим, як загорнути в м’ясну оболонку: обсяг яйця дещо зменшиться, і, відповідно зменшиться вага необхідного фаршу. Але котлети з яйцем всередині все одно набагато більше за розміром, ніж будь-які інші види котлет.

Абсолютно ідеальним за розміром для котлети з яйцем всередині буде, звичайно ж, перепелине яйце, яке в п’ять разів менше курячого, що, безумовно, сподобається «м’ясоїдам», які не бажають відмовлятися від переважно м’ясний складової і приголосних лише на часткову заміну м’ясного білка яєчним.

Визначившись з вибором яєць, розглянемо варіанти фарширування котлет. До речі, котлети з фаршем всередині називаються зразами.

Котлети фаршировані – не новий винахід. Саме слово «зрази» має саме пряме відношення до польської кухні, а й поляки – не першовідкривачі рецепта фаршированих котлет. Подібне блюдо є в шотландської та східної кухні. Середньоазіатська кухня у складанні рецептів котлет з начинкою навіть в деякому сенсі перевершила європейські кухні, запропонувавши світової кулінарії рецепти зраз з родзинками, курагою та іншими сухофруктами. Схід – справа не тільки тонка, але і особливо вишукане.

Незважаючи на те, що з яйцями, крім м’яса, поєднується багато продуктів, сухофрукти, крім чорносливу, до них не дуже підходять. Крім того, треба враховувати, що котлет або зразам необхідна теплова обробка, згідно з якою деякі поєднання продуктів з яйцями доведеться виключити зі списку. Тоді спробуємо загорнути їх у різні види фаршу, щоб отримати нові цікаві варіанти зраз або котлет з яйцями всередині.