Як засолити м’ясо в домашніх умовах

Як засолити м’ясо в домашніх умовах для копчення і до столу? Розсольні, сухі і комбіновані способи засолювання м’яса

Як засолити мясо в домашніх умовах

Осінь – саме час для різних домашніх заготовок. А для нашого випадку – практично єдине.

Адже напевно немає у більшості господинь ні дубових бочок, ні спеціальних «холодних» погребів, так і потреба в солоному м’ясі не так висока.

Зберігати його можна в морозилці, або просто купувати необхідну кількість.

А ось приготувати смачну домашню солонину, та зі стовідсотковою гарантією відсутності складних і шкідливих консервантів – справа потрібна і почесна.

Загальні принципи засолювання м’яса в домашніх умовах

• Найкращий вибір м’яса для домашнього соління – свинячий окіст. М’якоть досить жирна, добре і швидко просолюється, відмінно сприймає приправи.

• Засолюванні можна піддати і звичну курячу грудку, а от настільки популярні стегенця вже більш складний продукт, втім, ми і спробуємо їх засолити!

• Основний набір продуктів і необхідного посуду вміщується в пару рядків: власне м’ясо, сіль, лаврове листя, цукор, коріандр, перець (різний); з посуду – об’ємна емальована, дерев’яна, скляна або порцеляновий ємність 30 та більше літрів, або 10-літрові бутлі.

• Два типи засолу – сухий і ропні, відрізняються кардинально, але особливої різниці у використовуваних продуктах немає.

• Солонина – це консерви і консервантом в них виступає кухонна сіль. Це потрібно чітко розуміти, оскільки спроба засолити м’ясо в домашніх умовах, відразу отримавши малосольный продукт, може закінчитися плачевно. Харчові отруєння вкрай важкі, ризикувати здоров’ям близьких не варто.