Як і скільки варити яловичину

Як варити яловичину соковито і швидко? Скільки варити яловичину для бульйону, салату або холодцю: тонкощі приготування м’яса

Як і скільки варити яловичину

Щоб відповісти на питання, скільки варити яловичину, спочатку потрібно з’ясувати якусь з частин туші треба варити.

Ще краще, звичайно, при цьому враховувати сорт і вік туші, від якої був узятий шматок м’яса.

Так звана «мармурова» яловичина, має в складі м’якоті значну частину жирового прошарку, має більш короткий термін теплової обробки, ніж нежирне м’ясо, з більш щільною структурою м’язової тканини.

На щільність і жорсткість м’якоті впливає ряд інших факторів: вік бойного тваринного, і навіть його стать, умови утримання, раціон харчування.

Якщо є можливість уточнити ці питання перед покупкою м’яса, то впоратися з тепловою обробкою і правильно розподілити, який із шматків яловичини використовувати для смаження, а який потрібно варити або запікати, буде набагато простіше.

Вік туші забійної впливає на жорсткість м’язової тканини, а значить і на тривалість її теплової обробки, з огляду на те що в тушах старих тварин сполучної рідини в м’язових волокнах міститься набагато менше, ніж у м’ясі молодняку, що, безумовно, впливає на тривалість варіння.

Молода яловичина вариться набагато швидше, ніж м’ясо старих тварин. М’язова тканина молодого м’яса більш насичена сполучної рідиною, що надає соковитість і м’якість м’яса в процесі варіння.

Туші жіночих особин будь-якого виду м’яса мають більш м’яку структуру за рахунок підвищеного вмісту жирових клітин в прошарках м’язової тканини.

Годівля тварин до забою соковитими травами в умовах вільного вигулу також відбивається на смаку і щільності м’яса.