Картопляне пюре з молоком

Простий і універсальний гарнір – картопляне пюре з молоком. Пюре картопляне на молоці, як самостійне блюдо

Картопляне пюре з молоком

До чого ж сподобався нашому народу дивовижний іноземна бульба, чого тільки не навчилися з нього готувати, але все ж два основних способи готування і визначили два найпопулярніших страви з картоплі – смажену і пюре.

Варіації на дві теми – нескінченні.

Існують десятки методик приготування і, мабуть, сотні рецептів, що описують, як і з чим подавати картоплю.

Картопляне пюре володіє магічними властивостями, пристосовуючись до будь-яких салатів і овочевих гарнірів, і, у свою чергу, виступаючи гарніром, здатним підкреслити смак м’ясних і рибних страв.

Пюре картопляне на молоці – загальні принципи приготування

• Готується дійсно смачне картопляне пюре на молоці з картоплі з високим вмістом крохмалю. Бульби визначають за зовнішнім виглядом, зазвичай у них світла, злегка жовтувата шкірка і такого ж кольору серединка.

• Але правильно вибраний продукт – це ще не все, пюре добре тільки в тому випадку, якщо воно досить пишне, а щоб домогтися такого результату його потрібно правильно приготувати.

• Відмитий від залишків бруду картоплю очищають від шкірки, вирізаючи пошкоджені місця і залишилися оченята, і відварюють до готовності у воді, яку підсолюють тільки після закипання. Готовність картоплі перевіряють, проколюючи ножем або вилкою. Якщо бульби проколюються легко, картопля готовий.

• Води для варіння наливають небагато, лише трохи покриваючи шматочки картоплі. Дуже інтенсивне кипіння не бажано. Розмір шматочків картоплі оптимальний, якщо вони за величиною, так і за формою нагадують пару часточок великого апельсина.

• Злив з каструлі воду, бульби злегка обсушують на мінімальному вогні і тільки після того, як вся волога випарується, їх розминають в пюре товкачиком.

• В розім’яту картоплю при постійному збиванні по черзі вводять інші інгредієнти, а ось молоко наливають в останню чергу, регулюючи їм густоту страви. Збивати пюре перестають тоді, коли воно стане однорідним і пишним.

• Щоб змінити звичний смак у картопляне пюре з молоком додають плавлений сир, яйця, пасеровану цибулю.

• З картопляного пюре, запеченого в духовці, можна приготувати незвичайні як повсякденні, так і святкові страви.