Холодець в скороварці

Швидкий спосіб приготування холодцю в скороварці. Кращі рецепти з різного м’яса з овочами і без – холодцю в скороварці

Холодець в скороварці

Приготування холодцю, на перший погляд, дуже трудомістка процедура.

Але це тільки на перший погляд, і, якщо на кухні немає такої чудової «каструлі», як скороварка.

Адже саме вона набагато спрощує процес, скорочуючи час, необхідний для виварювання кісток природного желатину, без якого бульйон не зможе застигнути.

Якщо на плиті холодець вариться протягом десяти годин, то, скориставшись скороваркой таку страву можна приготувати буквально за 3-4 години, і це разом з часом, витраченим на підготовку продуктів.

Холодець в скороварці – основні принципи приготування

• Для приготування холодцю в скороварці підійде будь-яке м’ясо: свинина, яловичина, курятина, можна замість м’яса або разом з ним покласти печінку птиці.

• З субпродуктів краще всього брати частини туші містять велику кількість сухожиль і хрящових з’єднань: яловичі голяшки, свинячі рульки, ніжки, курячі лапки, саме з цих частин виварюється велика частина необхідного для застигання природного желатину.

• Всі м’ясні складові повинні бути свіжими або охолодженими, краще всього купувати м’ясо на ринку, де дуже легко визначити його свіжість.

• Цибулю і моркву можна не додавати, якщо не любите, але варто відзначити, що цибуля закладається, для того щоб бульйон вийшов більш прозорим, а морквина надає йому злегка жовтуватий відтінок.

• Спеції можна брати за смаковими уподобаннями, але за класичною рецептурою рекомендується закладати перець горошком і лаврові листочки.

• І, звичайно ж, найголовніше – як правильно приготувати холодець в скороварці.

• В першу чергу слід добре промити у воді м’ясо, зскрібаючи з шкіри обпалені місця, і зрізуючи непотрібні грубі ділянки: шкуру в області копитець у свинячих ніжок, ороговілу, жовту шкіру з курячих лап і обов’язково зрізати друку на шкірі.

• Після обробки м’ясні шматки закладаються в скороварку, додаються спеції і очищені цілісні цибулю і моркву. Все заливається водою, додається сіль і ставиться на вогонь.

• Після закипання знімається з поверхні бульйону утворилася піна, а скороварка герметично закривається кришкою. Після того як з клапана піде з шипінням пар, вогонь зменшується до мінімуму, і холодець вариться протягом зазначеного в рецептурі часу.

• Потім конфорка вимикається і через злегка підведений клапан спускається повітря. Коли все повітря вийде, «шипіння» припиниться, відкривають кришку, бульйон проціджують, відокремлюючи спеції, м’ясо, і надходять згідно з рецептурою.