Розсипчастий плов

Як приготувати розсипчастий плов, як правильно вибрати і підготувати рис. Розсипчастий плов – секрети світової кулінарії

Розсипчастий плов

Який інгредієнт відіграє провідну роль в плові?

Якщо хто-небудь думає, що м’ясо, то це – помилка.

Є рецепти плову (і їх немало!), в склад яких м’ясо не входить.

У деяких кухнях світу існують цілком традиційні рецепти плову з рибою, овочами або фруктами.

Крім спецій залишається ще одна складова для будь-якого виду плову – рис.

Правда, часто цей вид крупи зустрічається в рецептах в поєднанні з іншими крупами і навіть з бобовими овочами, але, тим не менш, саме рис прийнято вважати основним інгредієнтом плову у світовій кулінарії.

Рис – одна з найдавніших і головних зернових культур планети, тому не дивно, що його сортове розмаїття досягло свого піку, в тому числі і з участю селекціонерів. Звідси випливає, що вирощуючи рис тисячоліттями і постійно удосконалюючи його якісні характеристики, людство прагнуло домогтися якихось певних його властивостей, які відповідатимуть таким критеріям його кулінарної обробки.

Особливу увагу вирощуванню рису приділяється в азіатських країнах, де цьому в більшій мірі відповідають кліматичні умови. Не будемо перераховувати країни, які їх вирощують сорти рису, так як списки вийдуть дуже довгими, і запам’ятати всю інформацію відразу буде складно. При бажанні всі відомі назви сортів рису і їх основні характеристики можна знайти на просторах «світової павутини». Важливо зрозуміти і запам’ятати, що розсипчастість плову, як і його смак залежать від вибраного сорту рису.