Шаурма в домашніх умовах

Шаурма в домашніх умовах – як правильно готувати? Кращі рецепти шаурми в домашніх умовах з різними начинками

Шаурма в домашніх умовах

Чомусь шаурма (шаверма) отримала звання фаст-фуду. Але насправді це повноцінне блюдо, корисне і поживне, що прийшло до нас зі Сходу.

Спочатку для шаурми використовувалося м’ясо, яке готувалося на вертикальному грилі, дрібно нарізалось і змішувалося з салатом зі свіжих овочів.

Пізніше до нього приєдналися соуси, асортимент начинок помітно зріс.

В домашніх умовах можна зробити шаурму і без вертикального гриля, при цьому вона буде такою ж смачною і соковитою.

Приготуємо?

Шаурма в домашніх умовах – загальні принципи приготування

Шаурма – згорток з лаваша з начинкою. В якості наповнення можуть використовуватися будь-які продукти, але самим популярним є поєднання м’яса та овочів. Можна використовувати яловичину, свинину, курку, індичку, баранину. Але якщо м’ясо жорстке, то його потрібно злегка відбити і тільки після цього готувати. Можна відварювати, запікати, смажити на сковороді або грилі. Також для шавермы можна використовувати залишки шашлику.

До основного інгредієнта додаються свіжі і варені овочі, гриби, яйця, сир. Особливе місце займають соуси, додають страві смаку і соковитості. Для приготування використовують майонез, сметану, кетчуп, гірчицю. Додаються різні спеції і зелень.

Як згорнути шаурму

Лист лаваша розстеляють на столі. Якщо роблять кілька штук, то їх бажано також розкласти, щоб рівномірно розподілити начинку. Наповнення шаурми кладуть на відстані 10 см від найближчого краю у вигляді прямокутника. Потім цим же кінцем накривають начинку, підгинають бокові сторони всередину і скручують рулет. Він виходить закритим. Якщо потрібно зробити відкриту шаверму, то начинку розкладають ближче до бічного краю і цю сторону не підвертають.