Цвітна капуста в духовці з сиром

Оригінальні страви із цвітної капусти, запеченої в духовці з сиром

Цвітна капуста в духовці з сиром

Кумедні на вигляд і чудові на смак качани цвітної капусти не так чудово зберігаються, як її білокачанна родичка, а тому і займають дещо іншу сходинку в овочевий «табелі про ранги».

Зате в смакових перевагах, а особливо у дітвори, ніжні соковиті суцвіття помітно потіснили менш симпатичні листя белокочанки.

Якщо вже обумовлено, що свіжим на прилавках купити овоч вдається нечасто, то давайте мамою приготуємо з нього різних апетитних страв – побільше, та різноманітніші.

Цвітна капуста запечена в духовці з сиром – загальні принципи приготування

• У кулінарії використовують цілісні качани або розібрану по окремих суцвіттям цвітну капусту. Овоч ретельно промивають холодною або теплою водою. Якщо суцвіття дуже забруднені, качан замочують на деякий час у воді і тільки потім промивають.

• Спочатку видаляють всі листочки і відразу вирізують зіпсовані місця. Якщо для приготування потрібні суцвіття, качан розгортають ніжкою на себе і розрізають за нею навпіл. Потім акуратно ножем по черзі зрізують усе суцвіття, намагаючись не захоплювати, грубі стебла.

• Овоч перед запіканням бланшують в злегка присоленной воді. Цілісний качан або одні лише суцвіття опускають в інтенсивно киплячу воду, знову доводять до кипіння, потім зменшують нагрівання і варять не більше 10 хвилин. Щоб зберегти всі корисні та поживні речовини, рідини багато не наливають. Вона повинна лише злегка прикривати капусту. Після цього овоч охолоджують і обсушують, виклавши в друшляк.

• Для запікання беруть тверді і ропні сорти сиру. Його подрібнюють теркою, руками або нарізають пластинками. Твердий сир використовують в основному для посипання сформованного страви, щоб на його поверхні утворилася рум’яна кірочка. Рассольными сирами перешаровують капустяні шари в запіканках.

• Страви із цвітної капусти ставлять запікати тільки в добре розігріту духовку. Температурний режим для всіх страв однаковий – 180 градусів, а тривалість приготування вказується в рецептурі.