Як зварити сир з кислого молока в домашніх умовах

Як зварити сир з кислого молока в домашніх умовах: це – просто. Домашній сир з кислого – смачно і корисно

Як зварити сир з кислого молока в домашніх умовах

Коли мова йде про домашній сир, представляється довгий ряд на колгоспному ринку з банками зі сметаною, бутлями з молоком, свіжим маслом і великими тазиками, каструльками, пластмасовими контейнерами з сиром: маслянистим з кремовим відтінком, білосніжним з дрібними крупинками зерен, середнім – молочне достаток на будь-який смак.

Та ж картина, але біля молочної вітрини супермаркету, чомусь, не викликає такого апетиту, незважаючи на барвистість упаковок, чітку, геометричну викладку товару і акуратних, усміхнених продавщиць. Береш пачку сиру, а пергаментний упаковка – липка! Або ні, не так. Береш в руки пластикову баночку з сиром, а там написано, що термін зберігання – 2 тижні, і це – не самий страхітливий варіант напису. Повертаєшся додому з твердою впевненістю, що несеш на вечерю «кота в мішку». Натуральний молочний продукт не може зберігатися більше 3 діб. Звичайно, не все так жахливо. Буває, що везе: і виробник – сумлінний, і продавець зацікавлений у залученні покупців.

Але на ринку і спробувати дадуть, і розкажуть про життя-буття, і, між справою, можна дізнатися, на якому лузі паслася корова, з молока якої зроблений сир, чим її годували і коли робили щеплення. Ось це – справжній вибір, що називається, зі смаком і з толком. Хороший домашній сир – завжди нарозхват. Якщо запізнилися, і він закінчився – не страшно. Молоко-то ще залишилося, а сільські жінки завжди поспішають раніше повернутися додому – господарство у них велике, роботи невпроворот. Тому, поторгувавшись і купивши 5-10 літрів молока, залишитеся ще й у виграші – обов’язково поступляться в ціні. Повертаємося додому, і починаємо чаклувати, а вірніше – творити: саме це слово етимологічно прив’язано до слова «сир».