Як і скільки варити гарбуз

Як варити гарбуз: способи теплової обробки. Скільки варити гарбуз, щоб зберегти вітаміни?

Як і скільки варити гарбуз

Крім того, що гарбуз можна перетворити в карету і поїхати на бал, цей древній овоч володіє масою кулінарних і цілющих переваг.

Тільки при вигляді м’якоті плоду яскраво-жовтого кольору сама собою з’являється гарний настрій, що, в свою чергу, сприяє поліпшенню апетиту.

Гарбуз-карета – це, звичайно, казка, але з тим, що овоч має певною магічною силою, цілком можна погодитися, за умови, що опиниться в руках цієї феї, здатної приготувати з неї кулінарний шедевр.

Як варити гарбуз, щоб зберегти вітаміни

Кожна страва має бути не просто красивим і смачним. Головне призначення будь-якої їжі – забезпечення організму життєво необхідними вітамінами, мікроелементами, білками, жирами і органічними сполуками. Якщо на зорі цивілізації корисні властивості гарбуза та інших культур визначалися людиною на інтуїтивному, підсвідомому рівні, то в наш час її біохімічний склад добре вивчений, а ступінь корисності продукту по достоїнству оцінена медициною.

Щоб розуміти, яким способів механічної і термічної обробки слід піддавати овоч, потрібно знати хоча б основні властивості біохімічних речовин, що входять до складу гарбуза.

Вітаміни А, В і С містяться в гарбузі в найбільшій кількості. Вітаміну А в ній – в 2,5 рази більше необхідної добової норми, вітаміни групи В представлені у всьому різноманітті, у тому числі – В9, рідко зустрічається у інших продуктах, фолієва кислота.

Вітаміни найбільш сприйнятливі до кулінарній обробці і вимагають особливого підходу в приготуванні. Вітаміни А, руйнуються в процесі термічної обробки, а вміст вітаміну С в продуктах різко скорочується ще при очищенні і нарізці, і після, при нагріванні до 400С, він майже повністю руйнується. Тому овочі потрібно мити, чистити і нарізати дуже швидко, робити це найкраще безпосередньо перед вживанням. Так що, вітамінні салати немає сенсу зберігати в холодильнику.

Що стосується мінералів, то багато хто з них в процесі варіння переходять у бульйон. Добре розчиняються у воді кальцій, калій, натрій, мідь, залізо, фосфор, цинк. Всі ці елементи присутні в гарбузі, і вони життєво необхідні. Тому потрібно подбати про їх засвоєнні. Крім того, у гарбузі містяться йод, марганець, магній, фтор, кобальт, які беруть участь у побудові найважливіших органічних сполук, ферментативних процесах, благотворно впливають на клітини.

Примітно, що калорійність гарбуза дуже низька (22Кк/100 г), при тому, що в ній же знаходиться досить негрубої клітковини, щоб забезпечити швидке насичення.

Гарбуз, незважаючи на те, що є пришелицей з Центральної Америки, дуже широко поширена в наших краях. Її без особливої праці можна вирощувати на дачних і присадибних ділянках, або придбати у тих самих дачників, на ринку. Враховуючи все сказане про користь овоча, вона обов’язково повинна бути включена в меню, тим більше, що в зберіганні гарбуз також не примхлива.