Скільки і як варити раків

Як варити раків правильно, в чому їх зазвичай варять? Скільки варити раків: традиційні та авторські рецепти варених раків

Скільки і як варити раків

Полювання на раків – дуже захоплююче заняття. Мисливці-любителі обожнюють розповідати про аромат димку і трав, якими просочуються найсвіжіші раки, тільки що виловили з річки. Сезон лову починається навесні, в травні, і закінчується до кінця жовтня. Саме осінні раки – найсмачніші і м’ясисті.

Дружини раколовов (або любительки смачних безхребетних) обов’язково повинні знати, як варити раків. Вода зі спеціями, розсіл, квас, пиво і навіть сметана з аджикою можуть стати прекрасною основою для приготування страви.

Як варити раків – загальні принципи приготування

Куплених або привезених з річки раків відразу ж слід замочити в холодній воді. Якщо передбачається варіння в молоці, залити живих раків можна молоком. До речі, таке вимочування підійде і для інших способів відварювання: молоко наділити м’ясо раків ніжністю і особливим смаком.

Перед безпосереднім приготуванням раків потрібно дуже ретельно промити холодною водою, а ще краще – обережно почистити місця можливого скупчення бруду (мулу, піску) м’якою щіткою. Як правило, це область черевця і зчленувань.

Як варити раків? Виключно живими, і це один з неприємних моментів. Однак мертві безхребетні у їжу не придатні і навіть небезпечні для здоров’я. Котрі чинить опір рак може досить чутливо вщипнути, тому при митті його потрібно міцно тримати за спинку.

Для варіння потрібно велике відро або інша відповідна ємність. Важливо, що вона була досить високою: якщо від поверхні рідини до краю посуду буде менше 10 або навіть 15 сантиметрів, доведеться деякий час займатися скиданням панікуючих раків в окріп.

Крім води, раків можна варити в пиві, молоці, огірковому розсолі, квасі. На літр рідини потрібно взяти столову ложку солі (за винятком розсолу, і без того солоного).

Скільки варити раків? На приготування раків піде від п’ятнадцяти хвилин до півгодини. Дрібні екземпляри зваряться швидко, максимум за 20 хвилин. Середніх варто проварити протягом 25 хвилин. Ну а найбільш значні особини будуть готові хвилин через тридцять.

Важливо не переварити ласощі: в цьому випадку м’ясо стане жорстким, несмачним, сухим. Тому як тільки зеленувато-бурий колір панцира став яскраво-червоним, ємність з готовими раками потрібно зняти з вогню.

Не поспішайте діставати їх відразу: нехай трохи настоятися в відварі, просочаться їм. Варити раків потрібно безпосередньо перед їжею: зберігати їх після приготування не можна.