Сирна запіканка на молоці

Сирна запіканка з молоком – не залишиться крихт! Побалуйте домашніх сирними запіканками на молоці – з вишнею, згущеним молоком, родзинками

Сирна запіканка на молоці

Сирні запіканки, не без підстави, вважаються одними із найніжніших, а, можливо, тому і найулюбленіших.

Якщо у вашій родині складом меню заправляють чоловіки, а найпопулярніші страви – брутальні чебуреки, відбивні або ростбіфи з кров’ю, запропонуйте сирну запіканку, кажуть, в кожному львові живе маленький, грайливий левеня.

Сирні запіканки на молоці – загальні принципи приготування

• Сир – основна складова «тесту» для сирних запіканок. Його вибір не обмежується певними правилами. В сирні запіканки з молоком підійде сир будь-якої жирності і зернистості, головне, щоб кисломолочний продукт був свіжим.

• Готуючи масу для запіканок, сир змішують з іншими складовими і добре збивають міксером або перебивають блендером. Якщо рецептура не передбачає збивання блендером, сир попередньо перетирають на рідкісному ситі або пропускають через м’ясорубку, при встановленій дрібною решіткою. Це дозволяє зробити «тісто» більш однорідним, без домішки крупинок.

• Молоко використовують нежирне, 3,2% жирність молочного продукту найкраща. Можна взяти і домашнє молоко, але його слід розвести водою.

• В сирні запіканки з молоком для соковитості і кращого скріплення складових додаються яйця. Якщо за рецептурою потрібно покласти манку, її завжди вимочують у молоці, щоб вона добре набухла.

• Сирні запіканки на молоці можна приготувати з додаванням сухих або свіжих ягід і фруктів, з вареними крупами і вівсяними пластівцями. Їх запікають в духовці або мультиварці на режимі «Випічка». Час приготування і температурний режим завжди вказано в рецептурі.

• Щоб готове блюдо вільно виходило з форми чаші мультиварки, на їхнє дно і стінки наносять тонкий шар мастила і тільки після цього викладають сирну масу. Для надійності масляний шар присипають борошном або манною крупою.

• Сирні запіканки на молоці – самостійні страви. Їх прийнято подавати зі сметаною, якісним згущеним молоком, варенням або спеціально приготованими соусами.