Деруни з фаршем

Рум’яні деруни з фаршем, сиром і овочами

Деруни з фаршем

Деруни – чудовий приклад простого і доступного страви, яка, при мінімальному старанності і з невеликими доповненнями може змінитися майже до невпізнання. Один з улюблених способів – готувати їх не самі по собі, а скористатися м’ясними і овочевими добавками. Таким чином отримують дуже ситні страви.

Деруни з фаршем – загальні принципи приготування

• Деруни готують з тертого на тертці або подрібненого м’ясорубкою сирої картоплі. Картоплю рекомендується натирати самої дрібної теркою, а якщо скористатися м’ясорубкою, то застосовують саму дрібну решітку.

• Подрібнену картоплю злегка солять і залишають на деякий час, щоб він віддав якомога більше соку. Потім злегка віджимають і змішують з яйцями та іншими продуктами, рекомендованими в рецептурі.

• Фарш використовують як начинку і закладають у деруни під час обсмажування або загортають у вже готові вироби. При запіканні в горщиках м’ясної масою перешаровують картопляні коржі. Фарш може бути будь-яким: свинячим, яловичим або курячим. Його використовують як у сирому, так і в обсмаженому вигляді. В м’ясну масу часто додають смажені або солоні гриби, тверді сорти сиру або пасеровану цибулю. Її обов’язково підсолюють і по своєму смаку приправляють спеціями.

• Деруни з фаршем можна обсмажити на сковороді або випекти в духовці на деку або невеликих формочках. Нерідко, спочатку готують звичайні деруни на сковороді. Потім загортають у них начинку з фаршу і запікають у невеликій жаровні, в спеціально приготовленої заливці.