Плов з сухофруктами

Плов з сухофруктами: не забудьте про важливі дрібниці! «Родзинка» в плові: сухофрукти в усьому розмаїтті

Плов з сухофруктами

Досить часто в рецептах плову зустрічаються такі інгредієнти, як родзинки, курага, фініки, чорнослив та інші сушені або в’ялені плоди.

Ці та інші солодкі компоненти вносять не тільки різноманітність у асортимент страв з назвою «плов».

Часто сухофрукти, незважаючи на їх незначна присутність в плові грають роль «першої скрипки», створюють неповторний смак, роблять страву яскравим і незабутнім.

Основні принципи приготування плову з сухофруктами

Уявіть вечірнє плаття без аксесуарів і прикрас. Нудно і звичайно! Не вистачає легкого штриха, щоб підкреслити урочистість події. Так і в плові: яскраві «намистинки» ягід – рівноправна деталь, нарівні з рисом, якщо мова йде про солодких видах цієї страви. Солодкий плов без фруктів, сухофруктів або горіхів – просто рисова каша. Там, де крім рису в плові присутні м’ясо, риба або овочі, сухофрукти також не залишаються непоміченими: вони – та сама дрібна деталь, яка надає завершеність вечірнього вбрання.

Дуже радує і те, що сухофрукти не вимагають ніякої складної попередньої обробки для приготування плову з їх використанням. Їх просто миють, великі плоди нарізають. Родзинки достатньо просто помити і не запарювати окропом, тому що він розпариться і придбає потрібну консистенцію разом з рисом, в каструлі. Якщо за рецептом потрібно подрібнити чорнослив, інжир або курагу, то їх потрібно попередньо потримати в гарячій воді рівно стільки, щоб легко було нарізати.

До рису підходять всі сухофрукти без винятку. Для солодкого плов з сухофруктами взагалі можна використовувати всі сухофрукти в єдиній композиції. В інших рецептах потрібно задуматися про принцип сполучуваності продуктів. Наприклад, до овочевого плову можна додати в’ялений чорнослив: його кислуватий смак і легкий запах копченості додадуть пікантний аромат страви в цілому. Солодкий родзинки підкреслює смак м’яса, особливо в поєднанні з гострими, солоними і кислими інгредієнтами. Таку ж роль в плові грають фініки і курага. В’ялений інжир, зважаючи на його зернистої текстури вимагає вдумливого підходу в приготуванні плову. Словом, сухофрукти в плові – справа індивідуального і творчого смаку.

Звичайно, до всього написаного слід додати, що існує головне правило плову – розсипчаста текстура самого рису або будь-круп’яної частини, з якої він складається. Без дотримання цієї основної вимоги страва не врятують ніякі сухофрукти.

Мабуть, найважче в приготуванні плову – довгий пошук нового цікавого рецепта, особливо, якщо хочеться приготувати плов з «родзинкою», в прямому і переносному сенсі. Розуміючи це, пропонуємо цікаві, вже знайдені і випробувані варіанти.