Як варити свинячий язик

Скільки варити свинячий язик до готовності – попередня обробка субпродукту в домашніх умовах. Як варити свинячий язик – страви з дієтичного м’яса на будь-який смак

Як варити свинячий язик

На м’ясних прилавках, чому-то, язик, свинячий або яловичий, ніколи довго не залежується.

Але в розмовах між молодими домогосподарками часто доводиться чути, що язик вони готувати не люблять, бо з ним багато клопоту, що не завжди вдається зварити свинячий язик правильно, що після варіння він погано піддається очищенню.

Деякі жінки відверто зізнаються: якщо первинний етап обробки проходить успішно, то, максимум, що вони вміють приготувати – соус до відварного свинячого язика, а що ще можна приготувати з цієї частини свинячої туші, вони, просто, не мають навіть уявлення.

Давайте будемо розбиратися.

Як варити свинячий язик – розкриваємо секрети успішної покупки

Мова – частина свинячої туші, яка відноситься до субпродуктів і одночасно вважається дієтичним м’ясом, а тому – найбільш цінним. Субпродукт – м’ясо другого сорту, згідно стандартам товарознавчої експертизи. Другий сорт – в нашому обивательському розумінні звучить, як друга свіжість – і відразу на підсвідомому рівні формується негативне відношення до продукту, враховуючи слова відомого персонажа в романі Булгакова, що свіжість (сорт) повинна бути тільки першою, які яскраво і збирацько відображають менталітет нашого народу у ставленні до їжі. Але до мови така класифікація явно не підходить. Тому серед субпродуктів свинячий мову, все ж, відносять до першої категорії.

Побачивши в м’ясному відділі з вигляду непривабливі на вигляд мови, не поспішайте йти, вибравши вирізку, бекон або окіст. Порівняйте хоча б ціни, і задумайтеся, що з субпродуктів можна приготувати дуже цікаві і смачні страви не гірше, ніж з м’яса першої категорії, а суттєва різниця в ціні стане приємним бонусом.

Купуючи м’ясні продукти в спеціалізованій торговельній мережі, про їх перевірку санітарно-епідеміологічною службою можна не переживати. Але і тут є «підводні камені». Намагайтеся вибирати охолоджене, а не заморожене м’ясо. Крім того, що є ризик разом з м’ясом купити заморожену воду за ціною м’яса, ніколи не відомо скільки разів, насправді, продукт піддавався заморожуванню. При повторному заморожуванні, крім втрати цінних поживних елементів, м’ясо втрачає притаманну йому структуру, і воно придатне, в кращому випадку, для приготування фаршу, в якості додатка з натуральної біомаси.

Залишається другий варіант – покупка свинячого мови на ринку. Мова повинна мати червоний колір із зворотного боку, бути помірно щільним, без підозрілих запахів. У цьому випадку, звичайно, м’ясо, з більшою часткою ймовірності, буде свіжим, але потрібно не посоромитися попросити у продавця довідку від ветеринарного лікаря. Купуйте м’ясо на ринках, де обов’язково є санітарний контроль, щоб позбавити себе від серйозних проблем зі здоров’ям. Пам’ятайте, що більшість хвороб тварин легко передаються людині, і свинячий грип – незначна неприємність, яку можна отримати в результаті вживання неперевіреного м’яса.

Охолоджений язик зберігається не більше доби, а заморожений можна зберігати до 30 діб. Більш тривале зберігання різко зменшує корисні властивості продукту. Перед заморожуванням мови вимочують, ретельно промивають і просушують, видаляючи зайву воду.