Як варити рис для суші і ролів

Як варити рис для ролів і суші – загальні принципи приготування

Приготувати японські страви вдома під силу кожній господині. Сьогодні кухня острівної держави настільки популярна, що в будь-якому супермаркеті знайдеться стійка з усіма необхідними продуктами: японським рисом, пресованими водоростями норії, рисовим оцтом і соєвим, маринованим імбиром.

Перед тим, як варити рис для суші, потрібно визначитися з сортом зерна. Неправильно відварений рис для ролів або суші розвалюється, як тільки шматочок виявляється в мисочці з соєвим соусом. Це відбувається з двох причин:

1. блюдо зроблено з невідповідного рису;

2. сам рис зварений неправильно.

Що стосується «правильного» рису, то не обов’язково купувати продукт з маркуванням «японський» або «для суші». Насправді мова йде про звичайному круглозерном рисі, і переплачувати за «підказку» не варто.

Безумовно, можна купити справжній японський рис. Але і наш краснодарський цілком згодиться для заморського страви. А все тому, що має потрібні якості: він добре розварюється і має високу клейкість. Важливо, щоб відварені зернятка рису були добре склеєні між собою.

Історія про розсипчастий рис – це не для суші. Тому використовувати довгозерний, в тому числі пропарений рис, не можна. Не підійде і корисний бурий, коричневий, чорний (дикий) продукт. Для ролів і суші потрібні виключно білі клейкі зерна. В іншому разі питання про те, як варити рис для ролів, стає безглуздим.

Їх треба правильно підготувати: промити в декількох водах (не менше семи разів). Вода повинна бути дуже холодною і чистою. Злита з повністю готового до варінні рисового зерна, вона повинна залишатися абсолютно прозорою.

Принципи приготування рисової крупи наступні:

• правильно відварити до повної готовності;

• окремо приготувати заливку (обов’язково потрібні рисовий оцет, сіль і цукор);

• з’єднати гарячий рис та оцтову заливку.

В принципі, можна просто зварити рисове зерно так, як ви звикли це робити, а потім залити його заправкою і старанно перемішати. Або засипати зерно в мультиварку і довірити процес їй. Але для отримання максимального ресторанного ефекту варто дізнатися, як варити рис для ролів і суші. Існує кілька способів, і освоїти їх зовсім не складно.