Судак в духовці у фользі

Судак в духовці у фользі: в меню – благородна, дієтична риба. Цікаві рецепти судака в духовці у фользі: покрокові

Судак в духовці у фользі

Серед тих, хто спробував м’ясо судака навряд чи знайдеться хоча б одна людина, не оцінив цього благородного смаку.

Судак – не гірше осетрової риби; це інша риба.

Її як не приготуй – вийде дієтичне блюдо, тому що судак – це 99% найлегшого для засвоєння білка, набір цінних жирів, вітамінів і мінералів.

Не вистачає часу, щоб зайнятися приготуванням складного фаршированого страви – зробіть звичайне філе з судака, і воно теж не розчарує.

Судак в духовці у фользі – загальні технологічні принципи

На початковому етапі приготування судака існують деякі складності:

Багатьом не подобається, що після чищення риби доводиться робити генеральне прибирання на кухні та провітрювати приміщення.

У цієї риби луска дрібна, яка щільно прилягає до тушки, що ускладнює очищення.

Декого лякають гострі і колючі плавці.

Всі ці дрібні неприємності легко переборні.

Потримайте рибу перед очищенням в підсоленій воді, потім потримати під струменем холодної води. Візьміть свіжу лимонну кірку і натріть нею робочу поверхню і саму тушку риби. Щоб луска не розліталася в сторони потрібна маленька хитрість. До пристосування для очищення риби прикріпіть вирізаний з пластикової пляшки захисний екран: він має напівкруглу форму, і буде направляти зняту чищенням луску на робочу поверхню, не даючи їй розлітатися на всі боки. Колючі плавці дуже просто видалити ножицями.

Приступаючи до оброблення судака і видалення нутрощів, потрібно враховувати анатомічну будову риби. Судак – хижак, тому його черевна порожнина еволюцією пристосована до заковтуванню більш дрібної рибки, або тієї, що побільше. Головне, що потрібно запам’ятати: печінка і жовчний міхур знаходяться біля самої голови хижака. З цього випливає, що одним необережним рухом ножа можна проколоти жовчний міхур і зіпсувати смак риби.

Тут можна порушити технологію патрання риби і почати цей процес не з відрізання голови, а з вилучення нутрощів. Візьміть дуже гострий ніж. Переверніть рибу черевцем вгору, притримуючи її за голову. Перевернувши ніж лезом догори, починайте робити розріз черевця від основи голови, між плавниками. Намагайтеся не вводити ніж глибоко, а різати тільки шкіру. Коли буде витягнутий жовчний міхур, інша робота вже не потребує настільки ювелірних рухів. Після цього можна вийняти зябра, якщо збираєтеся використовувати голову в приготуванні, ретельно зачистите порожнину і видаліть темні стінки черевної плівки і добре промийте тушку.

Всі відходи краще відразу скласти в сміттєвий пакет і винести в сміттєвий бак, а робочу поверхню і інструменти оброблення ще раз протерти лимонної кіркою або оцтом.

Судака можна запікати, розбивши на філе (без кісток), цілком з головою або без голови. З цієї риби дуже легко видалити кістки. Не викидайте голову, хвіст і хрящуваті кістки, якщо не збираєтеся запікати рибу цілою. Укладіть тимчасово непотрібні частини в закритий контейнер і заморозьте їх для юшки.

Перед запіканням будь-яку рибу можна варити, припускати, смажити. Все залежить від того, наскільки щільною повинна бути консистенція м’якоті для її подальшої обробки.

М’ясо судака – нежирне, суховатое, і це слід враховувати в процесі приготування і використання соусів, інших «супровідних» інгредієнтів.

Якщо тушка для запікання важить більше кілограма, і в меню не передбачена фарширована риба, то краще перед запіканням судака нарізати на порційні шматки, щоб при тепловій обробці гаряче повітря рівномірно проникав в м’якоть: це допоможе уникнути висушування поверхні до того, як риба повністю пропечеться всередині.

З фаршированим судаком зайвого просушування не трапиться, особливо якщо до складу начинки входять соковиті інгредієнти, які при запіканні будуть повідомляти свою вологу м’яса риби.

Сучасні технології полегшили працю домогосподарок та професійних кухарів винаходом харчової фольги. Колись давно, замість штучної оболонки для запобігання при запіканні зайвого випаровування соку з продукту і його підгоряння продукти обгортали тестом і навіть глиною.

Фольга – швидкий спосіб досягнення ефекту пропарювання, але повністю вона не замінила використання тесту при запіканні страв. Тому що тестяная оболонка, крім своєї оберігає випаровування функції, ще й їстівна, і неймовірно смачна, як доповнення до основної страви. Швидше фольгу можна вважати швидким способом вирішення завдання, коли потрібно заощадити час на приготуванні обіду або вечері.

Втім, якому з двох альтернативних варіантів все ж віддати перевагу кожен кухар вирішує за обставинами виходячи зі своїх уподобань і можливостей. Можна сказати, що використання фольги і тесту в якості оболонки для запікання судака в духовці у фользі – два кулінарних прийому в результаті яких виходять абсолютно різні страви.

Якщо вважаєте за необхідне використовувати не фольгу, а тісто, то підійде будь-яке, яке більше подобається, навіть куплене в магазині або кулінарії.

Суть застосування фольги або тесту напевно зрозуміла всім. Можна приступати до вивчення рецептів та вибору сьогоднішнього меню.