Страви на Великдень – накриваємо стіл на найголовніше свято в році. Підбірка найкращих рецептів страв на Великдень: салати, гаряче, десерти

Великодню передує сорокаденний Великий Піст, під час якого всі віруючі люди відмовляються від продуктів тваринного походження.

Страви на Великдень – накриваємо стіл на найголовніше свято в році. Підбірка найкращих рецептів страв на Великдень: салати, гаряче, десерти

У Святу Неділю прийнято розговлятися, тому на Великдень накривають багатий стіл з найрізноманітніших страв.

Страви на Великдень – основні принципи приготування

Стіл на великдень повинен підкреслювати велич свята. У заможних родинах подавали сорок різних страв, що символізують сорок днів Великого посту. За традицією на великодньому столі обов’язково повинні бути три страви: паску, великдень і варені фарбовані яйця. У нас багато плутають паска з великоднем, адже це абсолютно різні страви. Паска – це випічка із здобного тіста, яку прикрашають глазур’ю, а великдень готують з сиру.

У старовину великодній стіл не прибирали весь день, щоб будь-який гість міг скуштувати гостину.

Підготовку святкового столу починали за тиждень до великого свята. Випікали паски, фарбували яйця, готували домашні ковбаси та інші страви.

Крім обов’язкових страв на стіл подають:

• Різноманітні рибні, овочеві та м’ясні салати.

• Холодні закуски. Заливне м’ясне або рибне, паштети, бутерброди та ін

• Гарячі закуски. Млинці, фаршировані ікрою або м’ясом, м’ясні рулети, котлети, відбивні.

• М’ясні страви. Тут можна приготувати м’ясо будь-яким способом: запекти в духовці, посмажити на вогнищі або загасити.

• Десерти: тістечка, желе з ягід і фруктів, торти, здобна випічка і т. д.

Але варто пам’ятати, що Пасха – це, перш за все церковне свято, а не привід для застілля. Необхідно бути обережним, особливо тим, хто тримав строгий піст. Адже після тривалого утримання є ризик переїсти і нашкодити здоров’ю.